AK Parti'de belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuruları 22 Kasım'da (yarın) sona eriyor. Temayül yoklaması ise 26 Kasım'da başlayacak.
Yerel seçimler için aday adaylığı başvurularının devam ettiği AK Parti'de hareketli günler yaşanıyor. Aday adaylığı başvuru süresi ise 22 Kasım Çarşamba günü (yarın) sona eriyor.

AK Parti'de yarın tamamlanacak başvuru sürecinin ardından gözler temayül yoklamasına çevrilecek. Temayül, 26 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Partililer elektronik ortamda tercihte bulunacak. Temayülün tamamlanmasıyla birlikte gözler genel merkeze çevrilecek. İlk olarak Büyükşehir adayları açıklanacak. Daha sonra ilçe adayları açıklanacak ve AK Parti saha çalışmalarına başlayacak.

AK Parti'de 3 dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz belli değil. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında 3 dönem kuralı ile ilgili yaptığı açıklamada henüz net bir kararın olmadığını belirterek, ""30 büyükşehir ve 51 il belediyemizde 3 dönem kuralına takılan kimse yok. İlçelerde ise durum farklı, ancak bu konuda henüz bir karar alınmamıştır" ifadelerine yer vermişti.

Editör: Özgür CAN