İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılının tamamlanmasıyla ilgili bir mesaj yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılının tamamlanmasıyla ilgili bir mesaj yayımladı.

18 Ocak 2019 Cuma 09:37
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun Karne Mesajı

İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
17 Eylül 2018 tarihinde başlayan 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemi, 18 Ocak 2019 Cuma günü, öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri karnelerin dağıtımı ile tamamlanmış olacak.
İlimizde örgün ve yaygın eğitimde 48 bin 395 öğrencimiz ile 3 bin 557 öğretmenimiz birinci dönemin yorgunluğunu gidermek için iki haftalık dinlenme sürecine girecekler. Eğitim öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, dönemin sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakârlıkları sebebiyle can-ı gönülden kutluyorum.
Sevgili Öğrenciler,
Aileleriniz ve öğretmenlerimizle milletimizin ortak paydası sizlersiniz. Ebeveynlerinizin önceliği, her koşulda en kıymetlisi sizler, öğretmenlerinizin göz bebeğisiniz. Sizlerin çocukluk ve gençlik yıllarındaki mutluluğu, bugün ve yarının başarılı bireyleri olarak hayat sürmeniz için el birliğiyle çabalıyoruz. 
İçinizdeki insani ve vicdani cennet güzelliklerini muhafaza ederek özgüveninizle problem çözen, üretken düşünen, yeniliğe açık, mizacına göre bilim ve teknolojide yetkin kişiler olarak sizleri; bilgi, beceri ve tecrübelerimizle donatıyoruz. Asıl olan sizlerin sınav ve not değerleriyle sıkıştırılmış kişiler olmadan, hayata mutlu gözlerle bütüncül bakabilmenizi sağlayacak imkânlar sunabilmemizdir.
Onun için her koşulda ve her ortamda öğrenmenin mutluluğunu tatilde de unutmadan ailelerinizle daha çok vakit geçirin, akraba ve arkadaşlarınızı ziyaret edin. Teknolojinin esaretine kapılmadan eğlenin ve vazgeçilmez alışkanlığınız olması gereken kitaplarla dostluğunuzu biraz daha pekiştirin. Sizlerin gözlerinizden öpüyorum.
Kıymetli Öğretmenlerimiz,
En büyük çabamız bugünü ve yarınımızı oluşturacak, gölgemizde yetiştirdiğimiz gençlerimize, tüm insanlığı kuşatabilecek değerleri kazandırabilmektir. Eğitim, kültür ve sosyal alanlardaki gelişmişlikle, vicdani değer yargılarını bütünleştirerek hedeflerimize ulaşabiliriz. 
Her kademeden katılımlarla bu doğrultuda hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu’nun hedeflerine ulaşabilmemiz, ülkemizin nice 2053 ve 2071’lere daha güçlü erişebilmesi için temel uygulayıcılarımız olarak sizlerin; Vizyon Belgesi’nin gayesini, ruhunu, hedeflerini ve felsefesini özümsemeniz için yarıyıl tatilini de iyi bir fırsat olarak değerlendirmenizi istirham ediyorum. 
Öğrencilerimizin olgunlaşma serüveninde “İnsan insanın gölgesinde yetişir.” diyerek çocuklarımızın örnek şahsiyetleri olmuş değerli eğitimcilerimi sabır, emek, samimiyet ve fedakârlıkları için bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum.
Değerli Velilerimiz,
Ortak geleceğimiz olan; sizlerin doğal ortamında büyüyen, renk bulan, hayata dair ilk alışkanlıklar kazanan en kıymetlileriniz çocuklarınız için, öğretmen ve okullarımızla birlikte çalışıyoruz. El birliği ile gerçekleşen bu ortak çalışmanın çocuklarımızda hayat bulduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizin karneleri, sınavlarının rakamsal karşılığını ifade eder. Fakat onların hayata dair kazandıkları davranışlar bu önemli iş birliğinin neticesidir. Çocuklarımızın karneleri ötesinde mutlulukları, alışkanlıkları ve hayata bakış açılarındaki payımız daha mühimdir.
Bu doğrultuda eğitim hayatının bir dönemlik kısmının ardından, sonuç her ne olursa olsun genellemeye dönüştürmeden, öğrencilerimizin hayatına en güzel etki sunacak şekilde tatilin birlikte değerlendirilmesinin faydalı olacağını hatırlatmak isterim. 
Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz eğitim ve öğretiminin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için her türlü desteği eksik etmeyen Valimiz Sayın Fahri Meral’e, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyorum.
İkinci yarıyıla sağlık, mutluluk ve huzurla başlamayı diler, muhabbetlerimi sunuyorum.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner180

banner132

banner203

banner221

banner198

banner212

banner213

banner217

banner224