Bu Yoldan Dönüş Yok

Recep Konuk Ak Parti Karaman İlçe Teşkilatının Kongresine Katıldı

Bu Yoldan Dönüş Yok

Recep Konuk Ak Parti Karaman İlçe Teşkilatının Kongresine Katıldı

15 Ekim 2017 Pazar 19:23
Bu Yoldan Dönüş Yok

AK Parti Karaman ilçe teşkilatlarının 6’ncı Olağan Kongrelerinde konuşan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, kongre salonlarındaki heyecanın ve coşkunun 2019’a kadar muhafaza edilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bizler bu salonlardaki gibi heyecanlı ve coşkulu olacağız 2019’da Türkiye’ye bir eşik daha atlatacağız. 16 senedir bulunduğu gibi bir birimizle omuz omuza vereceğiz ve daha kuvvetli, daha itibarlı, daha müreffeh, daha kudretli Türkiye’nin inşasına devam edeceğiz” dedi. Recep Konuk, şer odaklarının yalnızca AK Parti’ye değil Türkiye’ye tuzaklar kurduklarını belirterek; “Hedefleri yalnızca AK Parti değil AK Parti’nin istikrarla büyüttüğü Türkiye. Onlar ellerinden geleni ardına koymasın, biz o engelleri de aşa aşa Türkiye’yi dünya milletler ailesi içersinde hak ettiği itibarlı ve kuvvetli noktaya taşımakta kararlıyız ve bu yoldan dönüş yok” şeklinde konuştu. 

AK Parti Karaman İlçe teşkilatlarda 6’ncı Olağan Kongrelerinin heyecanı yaşandı. Kongrelere katılan ve partililere seslenen AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. İlçe kongrelerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Recep Konuk, “Partimizin ilçemiz, ilimiz, bölgemiz ve ülkemize daha çok hizmet etmek amacıyla çıktığı ve rakipsiz koştuğu yarışta birbirimize daha sıkı sarılarak enerjimize enerji katmasını, gücümüze güç katmasını temenni ediyorum” dedi. 
AK Parti amacıyla kongrelerin; şölen, demokrasi şöleni, kongre salonlarının da ülke sevdalılarının, gönülden birbirine bağlı olanların buluşma, kucaklaşma mekânı bulunduğunu ifade eden Konuk, “Bizim kongrelerimizde hizip kavgaları yaşanmaz, kenetlenme ve birlik havası teneffüs edilir. Çünkü biz Türkiye’nin siyaseti şahsi ikbali amacıyla değil ülkein istikbali amacıyla yapanları biraraya getiren tek partisiyiz. Biz de bir ismim öne çıkma yarışı yapılmaz. Biz de Türkiye’yi bir ismim öteye taşıyacak arkadaşlarımıza kulvar açmak amacıyla omuz birliği yapılır. Biz sen ben değil biz diyen, biz hepimiz diyebilen ve farklılıklarımızı, şahsi beklentilerimizi Türkiye sevdası, ülke sevdası potasında eritmeyi başarmış bir partiyiz. Biz bir takımız bu grupta üye ile İlçe Başkanı, İl Başkanı, Vekil, Bakan, Genel Başkan arasında üstlendiği sorumluluğun ağırlığı dışında bir fark yok. Hepimiz aynı yükü omuzlamış, Türkiye’yi daha ileriye taşımaya çalışan, Türkiye’yi ileriye taşırken bir ismim önde bir ismim arkada olsa da ortak bir gayreti sergileyen bir siyasi heyetiz.” dedi. 
Kongre salonlarında Türkiye’yi daha kudretli, daha müreffeh, daha zengin, daha kuvvetli gerçekleştirme amacıyla bayrak yarışlarının yaşandığını bildiren AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, şer odaklarının da boş durmadığını ifade ederek şunları söyledi. “Biz bir bayrak yarışı koşuyoruz. Kendimiz amacıyla değil ülkemiz, milletimiz amacıyla amansız bir yarıştayız. Bu yarış Türkiye’yi daha kudretli, daha müreffeh, daha zengin, daha kuvvetli yapma yarışıdır. Bu yarışta rakibimiz yok. Bu yarışta bizi zorlayacak siyasi heyetler yok. Fakat bu rakipsizlik yarışı engelsiz koştuğumuz manasına gelmiyor. Bizimle millete hizmet konusu ile ilgili yarışamayanlar hileye başvurmaktan, hileden medet ummaktan kaçınmıyor. Biz hızlandıkça Türkiye’nin de hızlanmasından rahatsız olanlar, milletle bizim aramızdaki gönül köprüsünün kemikleşmesinden rahatsızlık duyanlar kah vuruş girişimiyle, kah kıyıda köşede gizlenmiş vesayet öğeleri ile kah dışardaki işbirlikçileriyle, kah terör örgütleri eliyle, kah spekülatörler eliyle, kah itibar suikastı girişimleriyle mertçe yarışamadıkları partimize tuzaklar kuruyorlar. Sadece partimize değil ülkemize tuzaklar kuruyorlar. Hedef yalnızca AK Parti değil, AK Parti’nin istikrarla büyüttüğü Türkiye. Onlar ellerinden geleni ardına koymasın, biz o engelleri de aşa aşa Türkiye’yi dünya milletler ailesi içersinde hak ettiği itibarlı ve kuvvetli noktaya taşımakta kararlıyız ve bu yoldan dönüş yok. Biz bugün bu salonlardaki gibi heyecanlı ve coşkulu olacağız 2019’da Türkiye’ye bir eşik daha atlatacağız. Biz 16 senedir bulunduğu gibi bir birimizle omuz omuza vereceğiz ve daha kuvvetli, daha itibarlı, daha müreffeh, daha kudretli Türkiye’nin inşasına devam edeceğiz.
Bizim bir gün bile boş oturmaya hakkımız da vaktimiz de yok. Bizim durmaya, üşenmeye, tembellik yapmaya, hafife almaya hakkımız da lüksümüz de yok. Çünkü içerde dışarda şer odakları pusuya yatmış bekliyor, AK Parti’nin tökezlemesini bekliyor. Biliyorlar ki, AK Parti tökezlerse Türkiye tökezler. AK Parti kaybederse Türkiye kaybeder. AK Parti çözülürse Türkiye çözülür. AK Parti durursa Türkiye durur. Onlar şimdi umudunu 2019’da AK Parti’nin tökezlemesine bağladılar. Buna izin verip vermemek bizim elimizde. Biz geçen 16 senede bulunduğu gibi milletimizle gönül bağımızı koparmazsak, kapı kapı hasbi gayretimizi sürdürürsek, laf yarışı yerine hizmet yarışımızı devam ettirirsek onlar ne yaparsa yapsın kazanan biz oluruz, kazanan milletimiz olur, ülkemiz olur.” 
Recep Konuk konuşmalarında şu ifadelere de yer verdi. “Önümüzde zorlu bir proses var. 2019’a kadar fitne dâhil her oyunu oynayacaklar. Bizi bir birimize düşürmeye de çalışacaklar, partimizin değerlerine yönelik yerelde de ülke çapında de itibar suikastlarını deneyecekler. Ekonomiyle oynamaya çalışacaklar. Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırı ediyorlar daha çok edecekler. Milletimiz algı operasyonlarına maruz kalacak. Bunların hepsini göğüsleyebilir hepsini boşa çıkarabiliriz. Tek şartla. Bir olarak, iri ve diri durarak. Bu operasyonlar yarın başlamayacak, çok evvelce başladı. Ne diyorlar, bizim Türkiye ile problemimiz yok, problemimiz yönetenlerle. Kim diyor bunu? Batıdan birtakım siyasetçiler. FETÖ’ye PKK’ya DHKP-C’ye hamilik yapan ülkelerin siyasetçileri. Müttefikimiz sandığımız ülkelerin yöneticileri, gazetecileri. Yönetenler kim? AK Parti ve tabii ki Reis. Niye rahatsızlar, AK Parti ve AK Parti’nin önder kadrosu bulunduğu müddetçe Türkiye’nin ensesine vurup lokmasını elinden alamıyorlar da ondan. Ülkemizde birtakım siyasetçiler ve siyasi partiler de umudunu onlara bağlamış, onların çıkaracağı yangından mal kapma derdine düşmüş. Onları eleştiriyormuş gibi yapıp onların meydana getirmek istediği algıyı yaymaya çalışıyorlar. Su taşırmış gibi yapıp su bidonunda benzinle kıvılcımın üstüne dökmek amacıyla fırsat kolluyorlar.”
2019 ve 2023 senelarının önemine de değinen AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, “2023 amacıyla ülkemizin büyük hedefleri var. 2023’e şunun şurasında 6 sene kaldı. 2023 hedeflerini gerçekleştirme amacıyla ilk sınavı 2019’da vereceğiz. 2019’da evvelce yerel idareler seçimleriyle sandıkta tartıya çıkacağız, ardından da Başkanlık seçimini gerçekleştireceğiz. Her iki seçim de hem partimiz hem ülkemiz yönünden hayati seçimler olacak. 2019’da Türkiye bir karar verecek ve eminim ki biz bugün kongrelerimizde yapacağımız hazırlıkla bayrağı daha yukarı çekmek, milleti daha müreffeh, vatanı daha huzurlu, devleti daha kuvvetli gerçekleştirme amacıyla çalışan partimizle tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet diyerek yola devam edecek. 2019’da kurulacak sandıklarda hedefimiz evvelceki seçimlere göre daha yüksek. 2019’da sandıktan %50 artı bir almakla mükellefiz. Biz buna iktidarda kalmak amacıyla değil ülkemizin geleceği amacıyla mecburuz. Onun içersinde bizim bu kongre salonlarındaki birliğimizi salondan çıkınca da muhafaza etmemiz, 2019’a kadar bu salonlardaki heyecanı ve coşkuyu muhafaza etmemiz gerekiyor” dedi.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner214

banner132

banner180

banner203

banner221

banner198

banner212

banner213

banner217

banner224