Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Yenilenen Öğretim Programlarının tanıtımına dair Planlama ve Koordinasyon Toplantısı, Yaşam Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Cengiz Orta’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Yenilenen Öğretim Programlarının tanıtımına dair Planlama ve Koordinasyon Toplantısı, Yaşam Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Cengiz Orta’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

GÜVEN ŞENUYSAL
GÜVEN ŞENUYSAL
06 Eylül 2017 Çarşamba 15:52
Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Güncellenen Müfredat Programları Tanıtım Toplantısı Yaşam Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Cengiz Orta, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri  ve  formatör öğretmenlerin katılımı ile Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda düzenlendi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptığı açılış konuşmasında 1, 5 ve 9. sınıflardan başlamak üzere ilk olarak 51 derste müfredat farklılığı yapıldığını söyleyerek Ocak ayından itibaren bütün derslerin müfredatının yenileneceğini ifade etti. İl Müdürü Kuntoğlu “Çağın gerekleri tarafında eğitim niteliğini çoğaltmak hedefiyle oluşturulan bu farklılıklar devrim niteliğindedir. Bilimsel ve modern bir altyapıda oluşturulan bu müfredatın en mühim özelliği milli olmasıdır. Öğretim programlarının yenilenmesi sürecinde öğretmenlerden, yöneticilere, sivil toplum kuruluşlarından üniversitelere toplumun her kesiminden binlerce görüş, tavsiye ve eleştirilerin alınmış olması yeni müfredatın kuvvetli yönlerinden bazılarıdır. Bu proseste her nereden, hangi görüşten olursa olsun bilimsel bütün gerçekler ele alınmış ve değerlendirilmiştir.” şeklinde sözlerine devam etti.
Milli olmanın ehemmiyetini altını çizen Kuntoğlu, yeni müfredatın demokrat, modern ve yenilikçi içeriğe sahip olduğunu söyleyerek daha donanımlı ve kaliteli nesillerin yetişmesine zemin hazırlayacağını dile getirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, seminer dehemmiyetinde, yenilenen müfredat içeriğiyle alakalı bulgular verecek formatör öğretmenlere katkıları bundan dolayı teşekkürlerinin sonrasında yeni eğitim öğretim yılının ve müfredatın hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.
Ardından formatör öğretmenlere hitap eden Yaşam Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Cengiz Orta, konuşmasında milli benliğe sahip olmayan kişilerin neler yapabileceğine 15 Temmuz’da yaşanan acılarla bütün milletimizin tanık olunduğunu belirtti. Şehirlerle beraber nesillerin de imarına ehemmiyet verilmesi gerekliliğini anımsatan İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Cengiz Orta, müfredat farklılığınin bunu olası kılmak amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Seminer dehemmiyetinde yapılacak bilgilendirme çalışmaları ve proses ile alakalı bulgular veren Daire Başkanı Cengiz Orta, farklılığın sağlayacağı faydaların öğretmenlere ve velilere iyi anlatılmasının müfredat farklılığınden elde edilecek başarıyı daha da süratlendireceğini söyledi.
KMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çevik 2013 senesinde hazırlanan müfredat ile yeni müfredat arasında karşılaştırmalarda bulunarak konuların daha anlaşılır düzeyde ve güncel ele alındığını, milli ve tabana yayılmış bir şekilde yazımının gerçekleştirildiğini ifade etti. 
Toplantı, Şube Müdürü Ayhan Kahraman´ın formatör öğretmenlere müfredat programlarının öğretmenlere tanıtımı amacıyla hazırlanan program takvimi konusu ile alakalı bilgi transferi ile devam etti. Şube Müdürü Kahraman, müfredat programlarının değişme nedenleri, hazırlanma süreci, oluşturulan farklılıklar ve program sürecine dair sunum gerçekleştirdi. 

Son Güncelleme: 06.09.2017 16:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner214

banner198

banner212

banner213