Üç Hilali Dikeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkanı Adayı Kalaycı Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Üç Hilali Dikeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkanı Adayı Kalaycı Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

30 Kasım 2018 Cuma 10:42
Üç Hilali Dikeceğiz

Basın toplantısında şu açıklamalar yapıldı..

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Karaman Belediye Başkanı Adayı Savaş Kalaycı “Üretken Belediyecilik  Anlayışımız” konulu basın toplantısında basın mensuplarına ve partililere hitap etti.   Doğma büyüme Karamanlı olduğunun altını çizen Kalaycı kendisine destek veren herkese teşekkür etti.
 
Programın açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oktay Yılmaz; bugün bizler burada aday tanıtımı yapmayacağız, çünkü bizim Belediye Başkanı adayımızı herkes tanıyor. Ben 2006 yılından bu yana partide çeşitli görevler üstlendim. Allah inşallah bana bu partiden Belediye Başkanlığını kazandırarak ayrılmayı nasip eder. Biz bu dönem inşallah Karaman Kalesine daha öncede olduğu gibi tekrardan 3 hilal bayrağını dikeceğiz” dedi.

Yılmaz'ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Belediye Başkan adayı Savaş Kalaycı, gecenin mimarı olan il teşkilatına teşekkür etti.

Ağır bir yükü omuzlarına aldığının farkında olduğunu belirten Kalaycı; “Büyüklerimizin teşvikleri, parti teşkilatlarımızın ve hemşerilerimizin destekleri ile başlayan Karaman Belediye Başkan aday adaylığı sürecimiz, Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in teveccühleri ile Belediye Başkan adaylığına dönüştü. Böylece biz de bu ağır, büyük; fakat bir o kadar da onurlu sorumluluğu omuzlarımıza almış olduk. 

Bu süreçte şahsıma gösterilen teveccüh, güven ve verilen desteklerden dolayı başta Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey olmak üzere, partimizin değerli başkan ve yöneticilerine, sivil toplum örgütlerinin değerli temsilcilerine ve saygıdeğer Karaman halkına sonsuz teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Karaman'a hizmet aşkının hiç bir zaman bitmediğinin altını çizen Kalaycı; “Doğma, büyüme Karamanlıyım. Belediye Başkan adaylığı için istifa ettiğim güne kadar da Karaman Belediyesinde görev yaptım ve sağlık hizmetleri alanında halkımıza hizmet ettim. Eğitim hayatımın önemli bir bölümünü ekonomi ve iktisat yanında; daha yaşanabilir, daha konforlu ve daha müreffeh bir şehir hedefim üzerinde yoğunlaştırdım. Bunun yanında, Şehir Markası ve İmajı, Yoksulluk Kültürü ve Sosyal Dayanışma gibi konularda master yaptım. 

Sahip olduğum tüm bilgi birikimimi, bütün kazanımlarımı doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım; coğrafi, kültürel, beşeri ve sosyo-ekonomik yapısını çok iyi bildiğim; problem, istek ve ihtiyaçlarını çok iyi analiz ettiğim bu şehre aktarmak ve bu şehir için var gücümle çalışmak istiyorum. 

Karamanımız, binlerce yıllık kadim tarihinden damla damla biriken ve günümüzde bir umman haline gelen devasa bir kültür hazinesine; coğrafi bölgelerin kesişme noktası olması hasebiyle oldukça önemli bir jeopolitik konuma; özellikle tarıma dayalı ve her geçen gün büyüyen sanayisi ile ayakları üzerinde durabilen ve kendine yetebilen güçlü bir ekonomiye sahip; şu anki bulunduğu konumdan çok daha fazlasını hak eden bir şehirdir. Vatanımızdır, evimizdir. 

Şehrimizi bölgemizde, ülkemizde ve dünyada çok daha iyi yerlere hep birlikte taşıyabilmek adına uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve zaman zaman sizlerle de paylaşacağımız projelerimizi inşallah önümüzdeki dönemde hayata geçireceğiz. Bunların haricinde, Karamanlı hemşerilerimin hayatını kolaylaştırabilmek için, Karaman’ı çok daha yaşanabilir ve imrenilen bir şehir haline getirebilmek için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Toplumun temel dinamiklerini harekete geçireceğiz, istişare ve ortak akıl mekanizmasına işlerlik kazandıracağız ve özellikle Sivil Toplum Örgütleri ile tam bir dayanışma içerisinde çalışacağız. “Ben yaptım oldu” gibi, şehrimize ve insanlarımıza hiçbir şey kazandırmayan ve toplumu ayrıştıran anlayışlara yönetim sistemimizde asla yer vermeyeceğiz. Toplumsal, kültürel ve idari konularda yeni yöntemler geliştirecek ve uygulayacağız. 


Milliyetçi Hareket’in üretken belediyecilik anlayışının merkezindeki, yatırımlarının ve çalışmalarının başlangıç noktasındaki en temel kavram “Beytülmal” hassasiyetidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeterek, belediyenin -daha doğrusu- milletin parasının tek kuruşunu dahi zayi etmeden ve kıt kaynakları en etkin bir şekilde kullanarak çalışmalar yapacağız. Hesap verebilirlik ve şeffaflık anlayışını yönetimimizde hâkim kılacağız. Mutlu azınlık değil, mutlu bir şehir oluşturabilmek için var gücümüzle çalışacağız.

Karamanımızı Marka Şehir haline getirebilmek; aynı zamanda şehrimizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını çözebilmek için hazırladığımız çözüm önerilerini 8 ana başlık altında ele aldık ve bunlara uygun projeler geliştirdik. Bu başlıklar;

1- Şehrin ulaşım planlaması ve otopark sorunlarına çözüm projeleri,
2- Yenileme alanları, rekreasyon alanları ve şehir meydanı projeleri,
3- Akıllı Şehir ve Akıllı Yönetim Uygulama Projeleri,
4- “Marka Şehir KARAMAN” hedefi odaklı projeler,
5- Çevre, alt yapı, atık değerlendirme ve enerji projeleri,
6- Kültürel Çalışmalar ve Sosyal Sorumluluk Projeleri,
7- Organize Sanayi Bölgesinin geliştirilmesi ve genişletilmesi projeleri,
8- Sporun teşvik edilmesi ve spor faaliyetlerinin geliştirilmesi projeleri,

Bu ana başlıkların ihtiva ettiği projelerimize Seçim Beyannamemizde ayrıntılı olarak ve tek tek yer vereceğiz, sizlerle de zaman zaman paylaşacağız” dedi.


 

Son Güncelleme: 30.11.2018 10:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner132

banner180

banner198

banner208

İstanbul escort bayan