Su Demek Üretimin Artması Demek

KONUK ALTINEKİN’DE ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurul çalışmalarını sürdüren Başkan Recep Konuk Altınekin’de üreticilere seslendi. Başkan Konuk; “Altınekin’in su sıkıntısını gidermek sadece Altınekin için değil Türkiye tarımı için, Türkiye’nin üretimi için önemlidir, su demek üretimin artması demektir” dedi.

Su Demek Üretimin Artması Demek

KONUK ALTINEKİN’DE ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurul çalışmalarını sürdüren Başkan Recep Konuk Altınekin’de üreticilere seslendi. Başkan Konuk; “Altınekin’in su sıkıntısını gidermek sadece Altınekin için değil Türkiye tarımı için, Türkiye’nin üretimi için önemlidir, su demek üretimin artması demektir” dedi.

09 Eylül 2017 Cumartesi 14:12
Su Demek Üretimin Artması Demek

TORKU’NUN ÜRÜNLERİ HER YERDE 
Başkan Recep Konuk Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Seçimli Olağan Genel Kurulu amacıyla çalışmalarına sürat verdi.  Altınekin’in, Dedeler, Akıncılar, Oğuzeli mahalleleri ile Altınekin Merkezde üreticilerle bir araya gelen AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a ilgi lüzumtiğince fazlaydı. Gittiği her bölümde halkla kucaklaşan, çiftçilerin dertlerini dinleyen, Genel Kurul çalışmaları ile alakalı bilgi veren Başkan Recep Konuk Altınekin’de de düğün salonunda halka seslendi. 
Eskiden bu ülkenin gençleri slogan atardı ama şimdi iş yapıyorlar, fabrikalarda çalışıyorlar. Türkiye gelişiyor, Anadolu gelişiyor. Bu topraklardan çıkan bir marka olan Torku ürünleri bugün her yerde. Amerika’ya gidin Torku ürünlerini görebilirsiniz, Japonya özel besin ürünlerini bize ürettiriyor, Amsterdam’da, Londra’da, Berlin’de bugün Torku ürünlerini bulabilirsiniz. Moskova’da Torku ürünleri satılıyor. Bu büyük bir kafayarıdır. Bu Konya Şeker’in nereden nereye geldiğinin en büyük göstergesidir” dedi.

 

SU DEMEK, ÜRETİMİN ARTMASI DEMEKTİR. 
Bizi her gittiğimiz yerde bağrına basan, kucaklayan hemşerilerime şükranlarımı sunuyor, 7'den 70'e bu tür bir sevgiyi ve desteği nasip eden Rabbime binlerce kez şükrediyorum, diyen Başkan Konuk, Altınekin’in su bozukluğu ile alakalı de konuştu. “Konya Ovasının büyük bir bölümünün halen su bozukluğu devam ediyor. Altınekin’de bu problem ile kafaya çıkmaya çalışıyor. Bu hususta biz de lüzumlu görüşmeleri yapacağız, lüzumlu gayreti göstereceğiz. Mavi Tünel ile Konya Ovası’na akan suyun Altınekin’e getirilmesi amacıyla biz de çalışacağız, Altınekin’in su bozukluğun halledilmesi amacıyla çalışacağız” şeklinde konuşmasını devam ettiren Başkan Recep Konuk, “Altınekin’in su bozukluğunı gidermek yalnızca Altınekin amacıyla değil Türkiye tarımı amacıyla, Türkiye’nin üretimi amacıyla önemlidir, su demek üretimin yükselmesi demektir” dedi. 

AYÇİÇEĞİ KONUSUNDA BİRAZ SABIR, SÜREÇTEN ÇİFTÇİ KAZANÇLI ÇIKACAK
Çiftçinin merakla beklediği ayçiçeği içeriğine da değinen Başkan Recep Konuk, “bize rakamı açıkla, yoğun alım yap, diyorlar. Bunlar basit şeyler, rakamı açıklarız yoğun alımı yaparız. Ama Konya Şeker yalnızca üretim yapmıyor, Konya Şeker Çiftçinin çıkarlarını da gözetiyor, regülasyon vazifiyeti ile çiftçinin ezilmesini önlüyor, şunlar önemlidir, bunu çiftçimiz bilmelidir. Konya’da bugün 400 bin ton ayçiçeği üretimi yapılmaktadır. Peki, Konya Şeker ne kadar ayçiçeği alıyor? 100 bin ton. Çiftçiden 100 bin ton ayçiçeğini aldık ve bizim silolarımız doldu. Daha Konya üreticisinin elinde 300 bin ton ayçiçeği olmuş olacak. Bu ayçiçeği ne olacak? Kim alacak. Biraz sabırlı olmanızı rica ediyorum. Bu süreçten emin olun çiftçi kazançlı çıkacak, bizi takip edin, çiftçi amacıyla kötü bir şey yapmayacağımızı bilin. Zaten açıkladık, geride bıraktığımız seneın rakamlarının altında bir rakam vermeyeceğiz, çiftçimizi mağdur etmeyeceğiz, tedirginliğe lüzum yok, çitçimiz sabırlı olsun, bu süreçten karlı çıkacak olan çiftçidir” şeklinde konuştu.  
Altınekin’deki Ham Yağ tesislerine rafineri yapılmasını isteyen çiftçilere de cevap veren Başkan Recep Konuk, en kısa vakitte bu isteğin yerine getirileceğini, talimatı verdiğini, kısa vakit içersinde makinelerin geleceğini ve rafineri tesislerinin heyetecağını söyledi. 

“BU SÜREÇ BİRLİK VE BERABERLİKLE NETİCELENECEKTİR”
“Ben aday olmayacağımı açıkladıktan sonra aday olduklarını aktaran ve yoğun heves üstüne Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığı amacıyla adaylığımı açıklayınca aday olmaktan vazgeride bıraktığımız ve birlik vurgusu yapan kıymetli arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” diyen Başkan Recep Konuk, bu sürecin birlik ve beraberlik ile güzel bir şekilde neticeleneceğini ifade etti. Çiftçilerin kesinlikle genel heyete gelmeleri lüzumluliğini de ifade eden Başkan Konuk, “Genel Kurula gelin, kurumumuza sahip çıkın. Bu Kurumun sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterin. Sahipsiz evin anahtarı olmazmış ama Konya Şeker’in sahibi var, Konya Şeker’in sahibi çitçilerdir, üreticilerdir. Konya Şeker sahipsiz değildir. Kaçıyor, battı, batacak söylentileri amacıyla de şunu söyleyeceğim; ayıp. Hani bir söz vardır, şahıs kendinden bilirmiş işi. Bu da bu hesap. Bu söylentiyi yayanlar emin olun zoru görünce kaçacak olanlar, kendisine güvenmeyip kurumu batırırsak diye suçu atabilmek amacıyla zemin hazırlama lüzumsinimi duyanlardır. Kimse şunu unutmasın bu kurumun kurtarıcıya da kurtarılmaya da lüzumsinimi yok. Bu kurum biz devraldığımızda yapımcıya 56 milyon lira ödeme yapıyordu. Ama geride bıraktığımız sene yapımcıya 1 milyar 650 milyon lira para ödedik. Bu kurum, Konya Şeker Türkiye’nin en büyük 5 besin şirketinden birisidir. 45 fabrika yapmışız. Peki, bu fabrikaları yapar iken kimseden bir delikli kuruş almış mıyız? Elbette hayır. Konya Şeker kendi imkânları ile fabrika yapmış, yatırım yapmış, ülkemizin tarımının, besinsının emniyeti, hayvancılığının emniyeti olmuş. Bu kurumun ne ödeyemeyeceği bir borcu, ne bir yükümlülüğü, ne de önünde tanınan bilinmeyen bir zorluğu yoktur. Kaçma meselesine gelince. Ben bu güne kadar düşmanıma ensemi göstermedim, bundan sonrada bu kuruma ve çiftçiye karşı hesabı olanlar benim gözlerimdeki kararlılıktan diğer bir şeyi göremeyecek. Ben gelir iken zora soyunup geldim. Birilerinin ayağına basa basa yürüdüm. Bir taraftan önümüze baktım, bir taraftan arkamızdan çevrilen işlerle, yanlarımızda yürüdüğünü zannettiklerimizden gelen dirsek darbeleriyle mücadele ettim. İtibar suikastı girişimlerinin amacı durumuna geldim. Bir kere bile çiftçiye dönüp şikâyet etmedim. Öf demedim. Yoruldum demedim. Bu kavgaya değer mi diye düşünmedim. İçimizden dışımızdan saldırı edildiğinde zerre geri ismim atmismim. Bu kurumun ve çiftçinin kazanımlarına yönelik husumetler amacıyla cesaretle kendimi adres olarak gösterdim” dedi. 

Cihanbeyli Ağabeyli mahallesinde yakını vefat etmiş bir yapımcının taziye çadırına da uğrayan Başkan Recep Konuk, yapımcıya başsağlığı dileğinde bulundu. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner198

banner200

banner180

banner201

banner132

banner155

banner188