Konya Şeker’in Pancar Alım Kampanyası Dualarla Başladı

Konya Şeker’in 64. Kampanya Dönemi Pancar Alımı Başladı Konya Şeker, Bu Yıl Yaklaşık 3 Milyon 800 Bin Ton Pancar Alacak Konya Şeker’in 2017-2018 şeker pancarı alım kampanyası, Çumra Şeker’de düzenlenen törenle başladı. Bu yıl, 233 köyde, 520 bin 187 dekarlık alanda, 16 bin 996 üreticiye sözleşmeli üretim yaptıran Konya Şeker, yaklaşık 3 Milyon 800 Bin ton şeker pancarı alımı ile 475 Bin ton şeker üretimi planlıyor.

Konya Şeker’in Pancar Alım Kampanyası Dualarla Başladı

Konya Şeker’in 64. Kampanya Dönemi Pancar Alımı Başladı Konya Şeker, Bu Yıl Yaklaşık 3 Milyon 800 Bin Ton Pancar Alacak Konya Şeker’in 2017-2018 şeker pancarı alım kampanyası, Çumra Şeker’de düzenlenen törenle başladı. Bu yıl, 233 köyde, 520 bin 187 dekarlık alanda, 16 bin 996 üreticiye sözleşmeli üretim yaptıran Konya Şeker, yaklaşık 3 Milyon 800 Bin ton şeker pancarı alımı ile 475 Bin ton şeker üretimi planlıyor.

19 Eylül 2017 Salı 17:24
Konya Şeker’in Pancar Alım Kampanyası Dualarla Başladı

ÇUMRA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OĞUZ; BİR GENEL KURUL SÜRECİNE ENDİŞELİ BAŞLADIK, MUTLU BİTİRDİK, ŞİMDİ ÇUMRA’NIN VE KONYA’NIN GELECEĞİ İÇİN DAHA UMUTLUYUZ
Çumra ve Konya’daki iki şeker fabrikasıyla Türkiye’deki şeker üretiminin beşte birinden çoğunu sağlayan Konya Şeker’de 2017-2018 pancar alım kampanyası, Çumra Şeker’de düzenlenen törenle başladı.
Törene, Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, Çumra Müftüsü, Çumra Ticaret Odası Başkanı, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri, Konya Şeker A.Ş. Genel Müdürü, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Anadolu Birlik Holding çatısı altındaki şirket yöneticileri, çalışanlar ve bu seneın ilk hasat pancarını getiren yapımcılar ile bölge çiftçisi katıldı. 
Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa söz alan Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz konuşmasında Çumra Şeker’in bölge ekonomisine yaptığı katkı ile Konya Şeker’in Konya ve Çumra ekonomisine lokomotiflik yaptığını vurguladı. 
Hem yapımcıların Çumra Şeker’e ürünlerini problemsiz teslim yapabilmesi hem de Çumra Şeker’de imal edilen mamul ürünlerin süratli ve engelsiz pazarlara ulaşabilmesi amacıyla pancar alımı başlamadan evvelce yollardaki eksiklerin giderildiğini bildiren Belediye Başkanı Oğuz, “hem Çumra, hem Konya, hem de ülkemiz tarım sektörü amacıyla mühim bir süreçten geçtik. Çumra Şeker’i ve Konya’nın dört bir yönüne yasenemış endüstri tesislerini bölge çiftçisine ve ülke ekonomisine kazandıran, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı, Milletvekilimiz, Tarım Komisyonu Başkanımız Sayın Recep Konuk, beklenmeyen ve herkesi şok eden bir karar sunarak aday olmayacağını açıkladı. Hem Çumralı hemşehrilerimiz, hem de Konya’nın dört bir tarafındaki yapımcılarimiz hareket geçti ve Sayın Başkan’ın bu kararına itiraz etti. Hemşehrilerimizin ısrarı Sayın Başbakanımız ve en tepede işe el atan Cumhurbaşkanımız çiftçinin endişelerini paylaşarak bu kararı Sayın Başkan’dan gözden geçirmesini istemeleriyle endişeyle başladığımız bir Genel Kurul süreci mutlulukla sonlandı. 
Ben Çumra Belediye Başkanı olarak hemşehrilerimizin ahde vefasından kendi değerine, kendine hizmetkârlık yapanlara sahip çıkma konusu ile ilgili gösterdikleri kararlılıktan haysiyet duydum, gururlandım. Çumra’nın ve Konya’nın geleceği konusu ile ilgili umutlarım arttı.   Biz bundan memnun olduk, hepimiz eti tırnağı her şeyi ile buraya bağımlıyız. Sonuçta 10 bin çalışanı olan, bütün ürettiğimiz ürünleri teslim ettiğimiz, emanet ettiğimiz yer. İç içe girdik. Büyük bir aileyiz ve Çumra olarak da hep birlikte bu işi sahipleniyoruz, gönül veriyoruz” ifadelerini kullandı.  
“Yürüyerek, koşarak buralara sahip olmanın gururunu hep birlikte yaşadık. Bu birlik ve birliktelik amacıyla de herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmasını devam ettiren Başkan Oğuz, AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’a yine aday bulunduğu amacıyla teşekkür ederek kampanya döneminin hayırlı olmasını diledi. 

“TEKNOLOJİNİN İMKÂNLARINI ÇİFTÇİNİN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ”
Türkiye’de şeker endüstrinin lokomotifinin Konya Şeker bulunduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Konya Şeker Genel Müdürü Yavuz Erence de, Konya Şeker’in gerçekleştirdiği endüstri yatırımları ile hem şeker pancarı tarımının sürdürülebilirliğini sağladığını hem de şeker pancarının üretim garantisini oluşturduğunu vurguladı. Konya Şeker’in şeker pancarı üzerinden meydana gelen katma değerin pancar yapımcısine ulaşabilmesi amacıyla şeker pancarının girdi olarak kullanıldığı mamul ürünleri üreterek ekonomik zincirin bütün halkalarına pancar yapımcısini dâhil ettiğini ifade eden Genel Müdür Erence “Fabrika dışındaki kantarlarda tek polar ölçümü yapan kurum Konya Şeker’dir. Biz teknolojiyi zAhmetine katlananın kullanabileceği bir nimet olmaktan çıkardık ve teknolojinin sağladığı basitlıkları çiftçimizin ayağına götürdük. Bu bizim kurumumuzu hem sektörde hem de Türkiye’de başka sektörlerde bütün şirketlerden ayıran en mühim farktır. Biz yapımcı eksenli bir şirketiz ve bütün yatırımlarımızı bütün hizmetlerimizi yapımcının işini basit kılmak amacıyla yapıyor, bütün mesaimizi ve imkânlarımızı yapımcının daha çok üretmesi, ürettiğinden daha çok kazanması ve üretirken rastgele bir zorlukla karşılaşmaması amacıyla kullanıyoruz. 
Bu kurumda her şey adil, adaletli, hukuka uygun, hiç kimsenin hakkına tecavüz etmeyecek şekilde oluşturulmaktadır. Bunu aldığımız her üründe de görebilirsiniz. 
Bu sene Konya Şeker Fabrikasının 64’üncü, Çumra Şeker Fabrikasının ise 14’üncü alım kampanyasını gerçekleştiriyoruz. Başkanımız Recep Konuk bizim önümüze bir vizyon koydu, çiftçinin ve tarlanın işini büyütme vizyonu… Biz bu vizyonun peşindeyiz. Başkanımız vizyonun yanına bir de bu kurumda çalışan herkes amacıyla bir çalışma kaidesi ekledi; yapımcı eksenli çalışma.  Bu kaide kapsamında biz pancar alımında mesai mefhumunu seneler evvelce kaldırdık. Pancar alım kampanyası başladığı andan itibaren 24 saat yapımcılarimizden pancar alıyoruz. Bu kampanya döneminde de yapımcılarimizin işlerini basit kılmak amacıyla bütün personelimiz azami gayreti gösterecektir. Pancar alım kampanyamızın başta yapımcılarimiz olmak üzere kurumumuza, şehrimize ve ülkemize yine hayırlı olmasını diliyor, yapımcılarimizin özenle ve titizlikte yetiştirdiği ürününün bol ve bereketli olmasını, tek tek bütün yapımcılarimizin hanesine, köyüne, ilçesine, ilimize, ovamıza bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum ” dedi. 
Programın sonucunda Konya Şeker’in geleneksel duruma getirdiği mükafat törene geçildi ve fabrikaya ilk pancarı getiren 50 yapımcı arasında kura çekilişi yapılarak 3 yapımcıya Cumhuriyet altını ve Torku ürünlerinden meydana gelen bir armağan paketi verildi.  

KONYA ŞEKER, 3 MİLYON 450 BİN TON PANCAR İŞLEYECEK
Bu sene Konya Şeker’e ait Konya Şeker Fabrikası’nın 64’üncü, Çumra Şeker Fabrikası’nın ise 14’üncü pancar alım kampanyası gerçekleştiriliyor.
Konya Şeker, bu sene yapımcılarden toplamda 3 milyon 800 bin ton seviyesinde pancar alımı yapacak. 
Konya Şeker, hinterlandında tespit edilen 233 köyde ve 520 bin 187 dekarlık alanda, 16 bin 996 yapımcıya sözleşmeli üretim yaptırdı. 
Göreve geldiği gün itibariyle pancarların kantara tesliminde mesai mefhumunu ortadan kaldıran PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un talimatlarıyla 8 bölümde 36 kantar ve 66 boşaltma makinesi ile 7 gün 24 saat pancar alımı yapılıyor. 
2017-2018 kampanya döneminde alımı gerçekleştirilecek olan pancarın tamamına yakınının fire-polar analizi, yapımcıların pancar teslimi esnasında ilerlemiş ekipmanlarla yapılacak. 
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner198

banner180

banner202

banner132

banner155

banner188